Producenci instrumentów perkusyjnych

Yamaha to założona 1 października 1987 rok. Jej nazwa pochodzi od nazwiska założyciela firmy – Torakusu Yamaha, urodzonego w regioni Kishu. Od lat producent instrumentów muzycznych spełnia wymagania swoich użytkowników, kreując nowe rynki i produkując coraz to nowsze, dostosowane do potrzeb klientów produkty. Zestawy perkusyjne Yamaha charakteryzują się wysoką jakością brzmienia oraz solidnym wykonaniem – zawdzięczają to wieloletnim badaniom i doświadczeniu firmy.

Ludwig to utworzona przez Williama F. Ludwiga Sr. firma produkująca instrumenty muzyczne dla szerokiego grona odbiorców. Założyciel urodził się w roku 1879 roku w Niemczech. W młodym wieku namawiany był przez ojca do gry na skrzypcach i pianinie, jednak to właśnie perkusja stanowiła przedmiot jego zainteresowań. Podczas gry na instrumencie zabrakło mu odpowiedniego pedału, który sprostałby wymaganiom brzmień jazzowych i ragtime. Nie mogąc znaleźć pasującego elementu w sklepach muzycznych zdecydował się stworzyć go samodzielnie. Pedał przetrwał długie lata, a zachęcony przez szwagra William zdecydował się poszerzyć swoją działalność, tworząc z bratem w roku 1910 Ludwig&Ludwig. Dziś, po upływie stu lat od tego wydarzenia, korporacja prezentuje w swej bogatej ofercie sprawdzone i wysokiej jakości sprzęty, zadowalające perkusistów z całego świata.

Mapex to producent akcesoriów i zestawów perkusyjnych przeznaczonych dla muzyków o różnorodnych preferencjach muzycznych, różnym doświadczeniu i poziomie zaawansowania. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu oraz wychodzeniu na przeciwko oczekiwaniom użytkowników, Mapex oferuje doskonałe zestawy instrumentów umożliwiające poszerzanie horyzontów muzycznych i realizowanie się w swojej pasji. Dzięki doborowi wysokiej jakości surowców, produkty tego producenta są nie tylko dopasowane do użytkowników, ale także solidne i trwałe.

W roku 1883 Friedrich Gretsch utworzył mały sklepik w Brooklynie. Niespodziewanie zmarł w roku 1895, nie mogąc być świadkiem wzrostu popularności firmy. Po przejęciu korporacji przez syna – Freda – stała się ona jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek w Ameryce. W roku 2003 firma nawiązała współpracę z Fender Musival nstruments Corporation. Dziś Gretsch znany jest z wysokiej jakości produktów i spełniania wymagań muzyków na całym świecie. Produkowane zestawy perkusyjne pozwalają realizować się muzycznie oraz wzbogacać brzmienia o nowe elementy.