0

RÓŻNORODNOŚĆ PERKUSJONALIÓW

Muzyka jest wyjątkową i niezwykle zróżnicowaną dziedziną sztuki, obok której nikt nie potrafi przejść obojętnie. Każdy ma swój ulubiony gatunek lub wykonawców, a coraz więcej osób decyduje się na wybór instrumentu w celu samodzielnego grania i tworzenia muzyki. Muzyka to jednak nie tylko melodia, ale i rytm, który zdaniem wielu muzyków jest najważniejszy. Trudno się z nimi nie zgodzić, bo choć w zespołach to zazwyczaj wokaliści są na pierwszym planie, to jednak perkusiści stanowią serce zespołu i to do ich rytmu dostosowuje się reszta zespołu.

Mówiąc o instrumentach perkusyjnych zazwyczaj wyobrażamy gotowe zestawy perkusyjne z bębnami i talerzami, jednak warto zagłębić się bardziej w temat i dowiedzieć się czym są perkusjonalia i dlaczego warto je wybierać. Perkusjonalia to grupa instrumentów perkusyjnych, które z założenia są niewielkie, łatwe w użyciu i różnorodne. Znajdziemy wśród nich instrumenty takie jak shakery, kije deszczowe, tamburyna, czy nieco większe cajony i djembe. Instrumenty te znacznie różnią się od siebie brzmieniem, dzięki czemu można je łączyć, eksperymentować i wybierać w zależności od gatunków muzycznych w których się obracamy. Instrumenty tego typu nie są drogie, dzięki czemu może sobie na nie pozwolić wielu muzyków. Doskonale sprawdzają się one także do nauki nie tylko dla perkusistów, ale dla każdego muzyka, który chce ćwiczyć poczucie rytmu.

Perkusjonalia są również często wybierane przez osoby, które zajmują się homerecordingiem i szukają instrumentów do tworzenia tła dla swoich nagrań. Wiele instrumentów tego typu posiada bardzo charakterystyczne brzmienie. Przykładem jest djembe, nierozerwalnie kojarzone z muzyką reggae. Bardzo uniwersalnym instrumentem jest cajon, który może być używany w każdej muzyce akustycznej, a dzięki specjalnym dostawkom można zwiększyć jego możliwości. Na szczególną uwagę zasługują cajony marki https://meinlpercussion.com/.
Perkusjonalia stanowią bardzo szeroką grupę instrumentów, których różnorodność brzmieniowa pozwala na to, by wybrać takie instrumenty, które będą pasować do wybranego gatunku muzycznego i wymagać muzyka.